Plastikinių vamzdynų sistemos jau daugelį metų plačiai taikomos įvairiuose srityse. Dėl išskirtinio mobilumo, pritaikomumo ir lengvo montavimo, jos plačiai naudojamos inžinerijos ir statybos pramonėje. Šiame straipsnyje apžvelgsime plastikinių vamzdynų sistemų tipus ir taikymą.

 

Plastikinių vamzdynų sistemų tipai

 

  1. Polivinilchloridas (PVC)

PVC vamzdynai yra vieni plačiausiai naudojamų šiandien. Vandens paskirstymas, nuotekų valymas ar drėkinimas žemės ūkyje - tai tik keletas iš daugelio šios universalios medžiagos vamzdynų naudojimo būdų. PVC populiarus dėl nedidelio svorio, portatyvumo ir ilgaamžiškumo taip pat dėl atsparumo cheminėms medžiagoms bei ultravioletiniams spinduliams. 

  1. Chlorintas polivinilchloridas (CPVC)

CPVC yra modifikuota PVC versija, sukurta taip, kad atlaikytų aukštesnę temperatūrą. Tokio tipo plastikas yra dažniausiai naudojamas karšto vandens tiekimo sistemose, pramonėje ir priešgaisrinėse sprinklerinėse sistemose. Nors yra brangesni už PVC vamzdžius, tačiau pasižymi geresnėmis eksploatacinėmis savybėmis, kai naudojami aukštoje temperatūroje.

 

  1. Polietilenas (PE 100

PE yra populiari plastikinių vamzdynų medžiaga, kuri dažniausiai naudojama dujų paskirstymo, vandens tiekimo ir nuotekų sistemose. PE vamzdžiai yra lankstūs, lengvi, atsparūs cheminėms medžiagoms ir korozijai. Juos taip pat lengva montuoti, todėl jie ir yra populiarus pasirinkimas įvairiuose projektuose.

 

Polypropylene homopolymer, random polymer (PP H, PP R

  1. PP H, PP R (polipropileno homopolimeras, atsitiktinis kopolimero polipropilenas)

PP populiarus šildymo vamzdžių įrenginiuose, nes yra termiškai apdorotas. PP tipo plastikas gali išlaikyti iki 80 °C temperatūrą ir yra atsparus cheminėms medžiagoms. Dėl šių savybių PP vamzdžiai yra labai populiarūs pramonėje.

 

  1. PVDF (polivinilidenfluoridas)

 Tai ypač chemiškai atsparus plastikas. PVDF vamzdžiai naudojami chemijos pramonėje koncentruotoms rūgštims ar labai agresyvioms cheminėms medžiagoms. Darbinė temperatūra gali siekti iki +150 C. 

    6. ECTFE (etileno chlorotrifluoretilenas)

Dar vienas labai didelį atsparumą cheminėms medžiagoms turintis plastikas, naudojamas koncentruotoms rūgštims, šarmams, atsparus iki +160 C.

 

Plastikinių vamzdynų sistemų taikymo sritys

Vandens tiekimas

Daugumoje šiuolaikinių vandentiekio tinklų naudojami plastikiniai PVC ir PE vamzdžiai dėl mažo svorio, didelio atsparumo smūgiams ir temperatūrų kaitai bei lengvo montavimo tapo priimtiniausiu pasirinkimu. Plastikiniai vamzdžiai puikiai tinka vandens paskirstymo sistemoms, nes jie ne tik nebrangūs, bet ir atsparūs korozijai bei teršalams.

 

Dujų paskirstymas

Dujų paskirstymo sistemose labai dažnai naudojami polietileno (PE) vamzdžiai. Dėl pritaikomumo, portatyvumo ir paprastumo ir atsparumo PE tipo plastikai yra dažnas inžinierių pasirinkimas.

 

Šildymo sistemos

PP vamzdžiai dažniausiai naudojami šildymo sistemose. Nes yra lankstūs, patvarūs, lengvai montuojami, atsparūs korozijai ir cheminėms medžiagoms todėl yra puiki alternatyva variniams vamzdžiams. 

 

Išvada

Plastikinių vamzdynų sistemos tapo nepakeičiama daugelio inžinerinių projektų sudedamoji dalis. Dėl nedidelio svorio, lankstumo ir paprasto montavimo inžinieriai ir architektai dažnai renkasi PVC, CPVC, PE ir PEX tipo plastikus. Dėl išskirtinių savybių tokio tipo plastikai naudojami įvairiems tikslams, įskaitant vandens tiekimą, nuotekų nuvedimą, dujų paskirstymą ir pastatų šildymą. Tačiau svarbu paminėti, jog renkantis plastikinių vamzdynų sistemą labai svarbu atsižvelgti ir į jos paskirtį, ir į aplinką, kurioje bus naudojama.

 

Jei ieškote plastikinių vamzdynų ir sandėliavimo sistemų tiekėjo Lietuvoje, "Aquatera" yra puikus pasirinkimas. Esame projektų valdymo ir įgyvendinimo įmonė, veikianti tarptautinėse rinkose, specializuojanti plastikinės pramoninės įrangos, vamzdynų, techninės izoliacijos, drenažo vamzdynų, vandentiekio, nuotekų ir kitos įrangos srityse. Susisiekite su mumis šiandien ir sužinokite daugiau informacijos apie siūlomas plastikinių vamzdynų sistemas.