UAB „Aquatera“ yra įgaliotas olandų firmos „DYKA“ atsovas Baltijos šalyse ir Baltarusijoje su PVC vakuumine lietaus nuvedimo sistema.

„DYKA“ firmos (Olandija) sukurta PVC vakuuminė (sifoninė) lietaus nuvedimo sistema „VACURAIN“ – šiuolaikine technologija ir pažangiais metodais pagrįstas lietaus vandens nuvedimo būdas nuo didelio ploto stogų. Sistema komplektuojama iš PVC vamzdžių ir jungiamųjų dalių. Sujungimo būdas – klijavimas specialiais PVC klijais.

PVC „Vacurain“ vakuuminė (sifoninė) lietaus nuvedimo sistema ir jos pranašumai.

leidžia greitai, patikimai ir pigiai nuvesti lietaus vandenį nuo didelio ploto stogų, optimaliai įkomponuojant pačią sistemą į pastato architektūrą bei sumažinti sistemos montavimo kaštus. Tai praktiškas, greitai atsiperkantis bei estetiškas aukštos kokybės sprendimas, skirtas visų pirma lietaus nuvedimui nuo visuomeninių bei pramoninių pastatų stogų, kuriems keliami ypatingi architektūriniai bei konstrukciniai reikalavimai.

Šios sistemos veikimas principas yra pagrįstas neigiamo vakuuminio slėgio atsiradimu dėl aukščių skirtumo tarp išvado ir įlajos. Kai yra pakankamas lietaus intensyvumas, visa sistema yra pilnai užpildoma lietaus vandeniu. Kai lietus nesmarkus, lietaus nuvedimo sistema dirba kaip tradicinė savitakinė (gravitacinė). Yra nemažai privalumų, lyginant su tradicine sistema, kurie leidžia pigiau ir greičiau sumontuoti pačią sistemą ir netgi padidinti lietaus nuvedimo efektyvumą.

Privalumai lyginant su tradicine sistema:
 • nedidelio diametro vamzdynas, pagerinantis sistemos išvaizdą, bei įgalinantis lengvai paslėpti visą instaliaciją;
 • projektuotojui – didesnės laisvė realizuojant savo idėjas, geriau išnaudojant pastato vidaus erdvę;
 • rangovui – mažesnės darbo sąnaudos, greitas ir paprastas montavimas, mažesnės žemės kasimo darbų apimtys;
 • investuotojui – greitas atsiperkamumas.

Taipogi, „Vacurain“ lietaus nuvedimo sistema yra pranašesnė, kadangi ji yra gaminama iš PVC-U plastiko, dėl kurio supaprastėja montavimo procesas bei sumažėja montavimo kaštai, lyginant su kitų Lietuvos rinkoje siūlomų HPDE vakuuminių sistemų sprendimais

Ekonomiškai naudingesnis sprendimas:
 • Mažesnis PVC temperatūrinio plėtimosi koeficientas (PVC – 0,06mm /m x Δ1°C, PE – 0,2mm/m x Δ1°C);
 • Paprastesnė tvirtinimo ir sujungimo sistema;
 • Pigesnė sujungimų technologija (nereikalingi montavimo bėgeliai);
 • Mažesnės sąnaudoms medžiagoms bei montažui;
 • Ilgaamžiškumas;
 • Nereikalinga spec. įranga montavimui: vamzdynų ir fasoninių dalių sujungimo būdas – klijavimas specialios cheminės sudėties klijais, skirtingai nei HDPE sistemose, kurios sujungiamos kontaktine virinimo įranga arba elektromovomis. Klijavimo procesas yra užtrunka žymiau trumpiau negu virinimo;
 • Pigesnis ir racionalesnis sprendimas.
 Privalumai iš pirmo žvilgsnio:
 • Kadangi, vamzdynas su įlajomis jungiamas lanksčiosiomis žarnomis, sistemoje naudojama mažiau vertikaliųjų stovų. Sumažėja žemės kasimo darbų apimtys.
 • Sumažėja naudojamų įlajų kiekis bei viso vamzdyno diametras dėl didelio vandens pratekėjimo greičio.
 • Mažesnis vamzdyno diametras įgalina lengvai paslėpti instaliaciją.

Šie skirtumai įrodo, kad VACURAIN lietaus nuvedimo sistema montavimo, laiko, kainos klausimu yra racionalesnė (ekonomiškesnė)  bei efektyvesnė, lyginant su tradicine savitake sistema.

Vacurain idealiai tinka naudoti tokiems pastatams, kaip sandėliai, ofisai, ligoninės, prekybos centrai, biurai (plokšti stogai). Šiai sistemai yra suteikiama 10 metų garantija, o gamybos technologija yra apsaugota patentu.