Duomenų centrai yra skaitmeninės eros pagrindas, užtikrinantis sklandžią technologijų infrastruktūrą, kuri yra mūsų kasdienio gyvenimo dali. Dėl vis spartėjančio technologijų ir duomenų naudojimo poreikio duomenų centrai tapo vienais iš sparčiausiai augančių energijos vartotojų pasaulyje.

Tokia sparta skatina inovatyvių ir tvarių sprendimų pletrą, siekiančių sumažinti energijos suvartojimą ir išlaidas. Vienas iš perspektyvių sprendimų - plastikinių vamzdynų sistemų naudojimas duomenų centrų infrastruktūroje.

Plastikinės ventiliavimo sistemos

Plastikinių vamzdynų sistemų privalumai

Plastikinių vamzdynų sistemos, pagamintos iš didelio tankio polietileno (HDPE), turi daug privalumų, palyginus su tradicinėmis metalinių vamzdynų sistemomis. Pirma, HDPE vamzdžiai yra lengvi, todėl juos lengviau montuoti ir aptarnauti. Tai sutrumpina montavimo terminus ir sumažina darbo sąnaudas. Antra, HDPE vamzdžiai yra labai patvarūs ir atsparūs korozijai, todėl yra patikimas ir ilgalaikis sprendimas, padedantis siekti optimalaus ekonomiškumo. Kadangi HDPE vamzdžių vidinis paviršius yra lygus, todėl sumažėja trintis ir turbulencija, o tai lemia mažesnes energijos sąnaudas. Tai ypač svarbu duomenų centrų aušinimo sistemoms, kurios sunaudoja didelę dalį visos suvartojamos energijos.

 

Duomenų centrų aušinimo sistemos

Duomenų centruose dėl didelio kiekio serverių ir kitos įrangos išsiskiria milžiniški kiekiai šilumos. Kad įranga neperkaistų ir nesugestų, šią šilumą reikia pašalinti, o šia operaciją puikiai atlieka instaliuotos aušinimo sistemos.

Įdomus faktas, jog tradicinėse duomenų centrų aušinimo sistemose susidarančiai šilumai pašalinti naudojamas didelis kiekis vandens, net 3,7 mlrd. L.  Tačiau dėl spartaus vandens išteklių mažėjimo tai nėra tvarus sprendimas.

Plastikiniai vamzdžiai yra tvaresnis duomenų centrų aušinimo sistemų sprendimas dėl lygaus vidinio HDPE vamzdžių paviršiaus. Tokiu būdu sumažėja trintis ir turbulencija, todėl aušinimo skystį cirkuliuojantys siurbliai ir ventiliatoriai sunaudoja mažiau energijos ir sumažėja bendras aušinimo sistemos energijos suvartojimas.

 

 

Novatoriški sprendimai 

Plastikiniai vamzdžiai siūlo daugybę novatoriškų sprendimų duomenų centrų infrastruktūrai. Vienas iš tokių sprendimų - iš anksto pagamintų modulinių vamzdynų sistemų panaudojimas. Šios sistemos pagaminamos iš anksto t.y.  pristatomos į duomenų centrą montavimui, mat kitos sistemos nėra tokios efektyvios ir turi būti kuriamos būtent objekto vietoje. 

Tvarumas vamzdynų pramonėje

 

Išvada

Plastikiniai vamzdynai, palyginus su tradicinėmis metalinių vamzdynų sistemomis, turi daugiau. Jie - lengvi, patvarūs ir turi lygų vidinį paviršių, todėl sumažėja trintis ir turbulencija, o tai lemia mažesnį energijos suvartojimą. 

Tvarumas tampa vis svarbesniu duomenų centrų projektavimo ir statybos veiksniu. Plastikinių vamzdynų sistemos yra tvaresnis duomenų centrų infrastruktūros sprendimas, leidžiantis sumažinti bendrą energijos suvartojimą ir duomenų centro poveikį aplinkai.

Kreipkitės į "Aquatera" dėl plastikinių vamzdynų sistemų, atitinkančių unikalius duomenų centrų infrastruktūros poreikius. Turėdami patirties plastikinių vamzdžių gamyboje ir siekdami tvarumo, galime jums pasiūlyti aukštos kokybės, patikimus ir aplinkai nekenksmingus vamzdynų sprendimus. Susisiekite su mumis šiandien ir sužinokite daugiau apie mūsų gaminius ir paslaugas.