Industriniai plastikiniai vamzdžiai 

Kalbant apie pastatų infrastruktūrą, vandentiekio sistemos atlieka labai svarbų vaidmenį. Šioms sistemoms, ypač vamzdynams, naudojamos medžiagos turi didelę įtaką viso proceso efektyvumui ir ilgaamžiškumui. Tradiciškai daugelyje statybos projektų dažniausiai pasirenkami metaliniai vamzdžiai.  Tačiau PVC vamzdžiai sukėlė revoliuciją pramonėje ir kartu suteikė daugybes privalumų. Šiame straipsnyje nagrinėjame priežastis, kodėl PVC vamzdžiai tampa vis populiaresni, ir kodėl jie daugeliu aspektų lenkia metalinius vamzdžius. 

 

Patvarumas

Pirmiausia panagrinėkime ilgaamžiškumo veiksnį. PVC vamzdžiai yra įspūdingo ilgaamžiškumo, jie lenkia metalinius vamzdžius, linkusius į rūdijimą ir koroziją. Skirtingai nei metalas, PVC vamzdžiai yra atsparūs koroziniam elementų poveikiui, todėl net ir nepalankioje aplinkoje jie išlaiko vientisumą. Toks atsparumas korozijai užtikrina, kad PVC vamzdžiai išliks funkcionalūs dešimtmečius ir ilgainiui taps ekonomiškai efektyviu sprendimu. 

 

Lengvumas 

Antra, PVC vamzdžiai yra gerokai lengvesni už metalinius. Dėl mažesnio svorio vamzdžius yra lengviau transportuoti ir tvarkyti, be to, supaprastėja montavimo procesas. Dėl lengvo PVC vamzdžių svorio montavimo metu nereikia naudoti sunkiosios technikos, todėl sumažėja laiko ir darbo sąnaudos. 

 

Universalūs

Trečiasis privalumas - PVC vamzdžių universalumas. Juos galima įsigyti įvairių dydžių, formų, todėl jie gali būti pritaikomi įvairiuose presciziškumo reikalaujančiuose projektuose

Nesvarbu, ar tai būtų gyvenamasis, komercinis, ar pramoninis naudojimas, PVC vamzdis tinka beveik bet kokiai paskirčiai. Priešingai, metalinių vamzdžių dydžių ir jungiamųjų detalių asortimentas yra labiau ribotas, todėl jų naudojimas tam tikrose vietose gali būti apsunkintas.

 

Šiluminė izoliacija

Kitas svarbus PVC vamzdžių privalumas - puiki šilumos izoliacija. Skirtingai nei metaliniai vamzdžiai, kuriems būdingi šilumos ženklūs nuostoliai, PVC vamzdžiai gali ilgiau išlaikyti jais tiekiamo vandens temperatūrą. Dėl šios savybės jie yra energiją taupantis pasirinkimas, ypač karšto vandens paskirstymo sistemose. 

 

Ekonomiškumas

Bet kuriame statybos projekte labai svarbu atsižvelgti į sąnaudas, ir čia PVC vamzdžiai taip pat turi akivaizdų pranašumą. Dėl paprastesnio gamybos proceso ir gausių žaliavų PVC vamzdžiai paprastai yra pigesni už metalinius.  Be to, jų ilgaamžiškumas ir nedideli priežiūros reikalavimai prisideda prie ekonomiškumo.

 

Tvarumas

Gaminio poveikis aplinkai yra labai svarbus mūsų visuomenėje, kuri vis labiau rūpinasi ekologija. Šiuo požiūriu PVC vamzdžiai turi keletą privalumų aplinkai. Jų gamybos procesas yra energetiškai efektyvesnis nei metalinių vamzdžių, todėl išmetama mažiau CO2. Be to, PVC vamzdžius galima perdirbti, todėl jie padeda mažinti atliekų kiekį ir tausoti išteklius.

 

Lygus paviršius

Galiausiai, PVC vamzdžiai pasižymi geresnėmis vandens srauto savybėmis. Jų lygus vidinis paviršius sumažina trintį, todėl vandens srautas yra didesnis nei metalinių vamzdžių, kuriuose dėl korozijos ilgainiui gali atsirasti vidinių nelygumų. Dėl pagerėjusio srauto galima sutaupyti daug energijos, ypač didelio masto vandens paskirstymo sistemose.

 

Išvada

PVC vamzdžių pranašumas lyginant su metaliniais vamzdžiais akivaizdus daugeliu aspektų - nuo ilgaamžiškumo, universalumo ir šilumos izoliacijos iki ekonomiškumo, poveikio aplinkai ir efektyvumo.

Nors metaliniai vamzdžiai turi savų privalumų, tačiau dėl galybės PVC vamzdžių privalumų jie tampa vis retesniu pasirinkimu statybos pramonėje. Nesvarbu, ar planuojate nedidelį gyvenamosios paskirties projektą, ar didelės apimties pramoninį įrenginį, apsvarstykite PVC vamzdžius.

"Aquatera" yra tarptautinėse rinkose  pripažinta projektų valdymo, projektavimo bendrovė, specializuojanti plastikinės pramoninės įrangos, vamzdynų, srityse. Jei norite sužinoti, kokio tipo plastiko vamzdžius vertėtų naudoti jūsų projekte susisiekite su mumis šiandien!